home news forum careers events suppliers solutions markets expos directories catalogs resources advertise contacts
 
News Page

The news
and
beyond the news
Index of news sources
All Africa Asia/Pacific Europe Latin America Middle East North America
  Topics
  Species
Archives
News archive 1997-2008
 

The Netherlands - Advice on the renewal of import and processing of GM soybean MON 87705


The Netherlands
February 18, 2025

Adviezen | 19.02.2025 | CGM/250219-01

De COGEM is gevraagd te adviseren over de hernieuwing van de vergunning voor import en verwerking van genetisch gemodificeerde (gg-) sojalijn MON 87705. In deze lijn is de expressie van de FAD2-1A en FATB1A genen geremd wat resulteert in sojabonen met een veranderde vetzuursamenstelling.
De aanvraag bevat o.a. geactualiseerde bio-informatica-analyses, een recente literatuurstudie en de resultaten van de verplichte ‘post-market environmental monitoring’. Hieruit komen geen nieuwe inzichten over mogelijke risico’s van gg-soja MON 87705 voor mens en milieu naar voren. Hoewel het klimaat niet optimaal is, wordt soja op kleine schaal in Nederland geteeld. Opslagplanten worden hier zelden waargenomen en hebben nooit geleid tot verwilderde populaties. Er zijn in Europa geen wilde verwanten van soja, waardoor de ingebrachte genen zich niet naar andere soorten kunnen verspreiden.
Alle aspecten in overweging nemende, acht de COGEM de milieurisico’s voor Nederland bij de import en verwerking van gg-soja MON 87705 verwaarloosbaar klein. Omdat andere instanties een voedselveiligheidsbeoordeling uitvoeren, heeft de COGEM bij deze vergunningaanvraag de risico’s van incidentele consumptie niet beoordeeld.

Download publicatie

Gerelateerde publicaties

 



More news from: COGEM - Commission on Genetic Modification


Website: http://www.cogem.net

Published: February 19, 2025

The news item on this page is copyright by the organization where it originated
Fair use notice

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

  Archive of the news section

 

 


Copyright @ 1992-2025 SeedQuest - All rights reserved